Následky nášho podnikania na životné prostredie, na obyvateľov okolo našich závodov a na tých, ktorí sa podieľajú na výrobe našej kávy, sú pre nás veľmi dôležité.
Už takmer 30 rokov spolupracujeme s La Cooperativa Sociale Onlus „La Mongolfiera“, ktorá zlepšuje životné podmienky  postihnutých osôb a ich rodín. Už 15 rokov vyrábame zmes pochádzajúcu z biologického poľnohospodárstva s garanciou kompletne organického výrobku. Rešpektujeme Fair-trade, ktorý garantuje, že výroba a nákup nezneužívajú chudobu na južnom kontinente a vykonáva sa v súlade s kritériami na spravodlivý a solidárny obchod. Náš výrobný závod vyrába s nízkym dopadom na životné prostredie, aby chránil zdravie našich spoluobčanov.
Náš „zelený“ záväzok sa preniesol do vytvorenia zmesi unikátnej pre svoj pôvod, kvalitu a ekologickú nezávadnosť.
Natura Equa pochádza z organického poľnohospodárstva strednej a južnej Ameriky s osvedčením Fair-Trade. Sladká, ovocná s vôňou kvetov, osobitne cenená milovníkmi soave a jemnej kávy zároveň s bohatou chuťou a dlhotrvajúcim zážitkom. V roku 2007 spolupráca s Natura Equa priniesla aj druhú zmes, ktorá zvýrazňuje náš záväzok voči spravodlivému a solidárnemu trhu. Tak vznikla Kafequo, zmes rozhodná v chuti, plným korpusom a výraznou chuťou. Zmes pre tých, ktorí chcú začať deň kávou, ktorá je dvojnásobne dobrá: chuťovo a aj pôvodom zo spravodlivého a solidárneho trhu.
Natura Equa a Kafequo majú osvedčenie Fair-Trade, charakteristika, na ktorú sme špeciálne hrdí.